Czekaj...

Turniej o Puchar "Warsa i Sawy" w Centrum Sportu Wilanów
Akrobatyka sportowa będzie gościła w Centrum Sportu Wilanów po raz pierwszy. W dniach 2-4 marca 2018 r. odbędzie się 8. edycja Międzynarodowego Turnieju w Akrobatyce Sportowej o Puchar "Warsa i Sawy". Zawody zostaną przeprowadzone w hali sportowej przy ulicy Wiertniczej 26A.


Mieszkańcy Wilanowa, szybko rozwijającej się dzielnicy Warszawy będą mieli okazję do obejrzenia tej bardzo widowiskowej dyscypliny sportu. W ciągu ośmiu lat turniej rozrósł się stając się wydarzeniem sportowym stolicy.
Wszyscy, którzy przychodzą do CSW na pływalnię czy zajęcia sportowe na hali, w dniach 2-4 marca będą mieli możliwość obejrzenia zawodów akrobatycznych.
8. edycja Pucharu „Warsa i Sawy” ma wysoką rangę sportową. Po raz pierwszy turniej ma status zawodów Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej. Zawody będą trwały 3 dni!
W piątek i sobotę wszystkie zespoły wykonają układy statyczne i dynamiczne, a w niedzielę w rywalizacji finałowej zespoły zaprezentują układ kombinowany.
W zawodach wystartuje prawie 100 zespołów z 9 państw. Obok stale uczestniczących akrobatów z Białorusi, Ukrainy i Rosji, wystartują zawodnicy z Francji, Belgii. Po raz pierwszy w warszawskim turnieju pojawią się akrobaci z Wielkiej Brytanii, Kazachstanu i Izraela!
Wystartują także wszyscy najlepsi polscy akrobaci, tym bardziej, że dla Polaków zawody te będą ostatnim sprawdzianem i kwalifikacją przed kwietniowymi Mistrzostwami Świata.
Będzie co oglądać!!!
Akrobatyka ma w Warszawie zaprzyjaźnioną widownię. Co roku wielu fanów tego sportu przychodziło do ursynowskiej "Areny", w której odbywały się poprzednie edycje "Warsa i Sawy" a także Mistrzostwa Polski. Ostatnie mistrzostwa, w maju minionego roku, były rozegrane we wszystkich, gimnastycznych dyscyplinach i były, jak fama niesie, wielkim, sportowym wydarzeniem w Warszawie.

Teraz zapraszamy do hali w Wilanowie. To bardzo przyjazny obiekt i mamy nadzieję, że akrobaci z czołowych europejskich nacji będą się w nim dobrze czuli. Zdecydowaliśmy, aby pokazać piękną dyscyplinę sportu w dzielnicy, o której mówimy, że jest młoda młodością swoich mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że sympatycy akrobatyki licznie stawią się w wilanowskiej hali. Chcemy przygotować dodatkowe trybuny tak, aby możliwie dużo widzów mogło obejrzeć zmagania akrobatów. Kilka godzin dziennie, bo tyle będzie trwała rywalizacja da możliwość obejrzenia zawodów o różnych porach dnia.
Szczegółowy program sportowy zamieścimy na naszej stronie internetowej, a także na stronach internetowych Urzędu Dzielnicy Wilanów i Centrum Sportu Wilanów. Będzie co oglądać!!!

Fani akrobatyki już wiedzą, że zawody w tej dyscyplinie obejmują pięć konkurencji: dwójki kobiet, dwójki mężczyzn, dwójki mieszane, trójki kobiet i czwórki mężczyzn. W każdej z tych konkurencji zawodnicy wystartują w czterech kategoriach wiekowych: młodzieżowej tj. 11-16 lat; juniora młodszego tj. 12-18 lat; juniora tj. 13-19 lat i seniora powyżej 15 lat. Być może ci, którzy dopiero zaczynają się interesować akrobatyką, dziwią się, że kategorie się splatają. Wytrawni fani wiedzą o co chodzi. Zapraszamy, wszystko będzie jasne podczas zawodów!

Akrobatyka to sprawność, siła, zwinność, ekwilibrystyka, zaufanie, bukiet kolorów, piękne stroje, piękne dziewczyny, silni mężczyźni,  znakomita muzyka, innymi słowy, sportowy cyrk!
A propos - najlepsi akrobaci świata zazwyczaj trafiają do słynnego Cyrku Słońca - tam na spektaklach dzieją się prawdziwe cuda. U nas też będzie nieźle!
W piątek - 2 marca; sobotę - 3 marca; niedzielę 4 marca - wszyscy spotykamy się w Wilanowie! Każdego dnia zawody rozpoczną się wcześnie - już o godzinie 9.00, a kończyć się będą około godziny 18.00.
W każdym ich fragmencie spiker będzie informował o sytuacji na planszy. Będziemy także objaśniali na czym polega rywalizacja w akrobatyce sportowej.
Oficjalne otwarcie turnieju w piątek - 2 marca o godzinie 14.30.
Zawodom patronuje Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Szczególny, honorowy Patronat roztoczył na zawodami Polski Komitet Olimpijski. Sportowo patronuje nam Polski Związek Gimnastyczny.
Zapraszamy na naszą stronę : www.gim-akro.waw.pl

Autor tekstu: Komitet Organizacyjny Zawodów.

Zdjęcia: Maciej Czerniewski

 

 

Szczegóły oferty Centrum Sportu Wilanów dostępne po kliknięciu zakładki


OBIEKTY - BASEN / HALA / BOISKO - UL.WIERTNICZA / GUBINOWSKA / UPRAWNA